چهارشنبه ,۲۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / انتخاب رنگ مناسب برای دفتر کار

انتخاب رنگ مناسب برای دفتر کار

معمولا افراد برای رنگ آمیزی دفتر کار خود از طرح های ساده و رنگ های معمولی استفاده کرده و خیلی به آن اهمیت نمی دهند. به طور مثال معمولا اکثر دفاتر کار که در بیرون میبینیم رنگ دیوار های آن سفید می باشد و خلاقیت خاصی در رنگ آمیزی آن دیده نمی شود.دلیل استفاده مردم از رنگ سفید در دفتر کار این است که از تاثیر رنگ های مختلف بر محیط کار و روانشناسی رنگ ها بی خبرند.در صورتی که هر رنگ انرژی متفاوت و زیبایی خاص خود را دارد و تاثیر مثبتی بر فضای دفتر کار میگذارد.البته به این نکته نیز باید توجه کرد که اگر در انتخاب رنگ های متفاوت برای دفتر کار خود دقت نکنید ممکن است رنگ دفتر شما باعث خستگی چشم افرادی که در دفتر هستند شده و زیبایی خود را از دست بدهد.اگر چه رنگ سفید رنگ تمیز و معقولی می باشد اما رنگ های دیگر نیز می‌توانند تاثیر مثبتی در دفتر کار شما ایجاد کنند. در زیر به این نکته می پردازیم که مناسب ترین رنگ برای دفتر کار شما چه رنگی می‌باشد.

رنگ مناسب برای دفتر کار

رنگ قرمز : رنگ قرمز برای افرادی که با جزئیات و دقت زیادی سر و کار دارند رنگ مناسبی می‌باشد.رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون شده و یک رنگ قوی و کامل می باشد.طی‌ تحقیقی که توسط دانشجویان دانشگاه کلمبیا برروی‌کارمندان انجام شده نشان می دهد رنگ قرمز باعث افزایش تمرکز در محیط کار شده و برای افرادی که کارشان حساس می باشد و باید دقت بالای در کار خود به خرج دهند رنگ قرمز رنگی مناسب می باشد زیرا باعث تقویت تمرکز آن ها می شود.

رنگ آبی : آبی رنگی آرامش دهنده می باشد که برای محیط های کاری که در آن خلاقیت زیادی انجام می شود رنگی مناسب می باشد و برای ایجاد خلاقیت های جدید این رنگ می تواند به کارمندان کمک زیادی کند.این رنگ بازدهی کار را بالا برده و باعث ارتباط موثر در دفتر کار می شود.اگر به دنبال ایده پردازی و خلاقیت در محیط کاری خود هستید و می خواهید ذهن بازی در محیط کار خود داشته باشید از رنگ آبی برای دیوار های دفتر کار استفاده کنید.

رنگ زرد : بهتر است از رنگ زرد برای فضاهای بزرگ مانند اتاق کنفرانس و مشاوره استفاده نکنید زیرا استفاده از رنگ زرد درمکان های بزرگ باعث استرس و آشفتگی افراد می شود.اما برای فضاهای کوچک رنگ زرد باعث خوشبینی می شود. تحقیقات نشان می دهد که رنگ زرد باعث افزایش خشم در محیط بزرگ شده و بهتر است از رنگ زرد در ابعاد بزرگ استفاده نکنید.

رنگ سبز : رنگ سبز مانند رنگ آبی خاصیت آرامش دهندگی دارد و باعث تقویت نو آوری و خلاقیت می شود و حس خلاقانه افراد را افزایش می دهد.سبز از جمله رنگ های است که برای افرادی که در کار خود نیاز به خلق ایده دارند مناسب می باشد.

رنگ خاکستری : رنگ خاکستری یک رنگ خنثی می باشد که باعث می شود انرژی مثبت و روحیه کاری افراد در دفتر کار کاهش یابد.رنگ خاکستری باعث می شود محیط کاری شما محیطی خسته کننده شده و انرژی کارمندان شما را کاهش دهد.اگر به رنگ خاکستری علاقه زیادی دارید بهتر است برای فضاهای کوچک از این رنگ استفاده کرده و از رنگ های زرد و قرمز با آن ترکیب کنید تا تعادل رنگی آن حفظ شود.

چشم ها قادر به دیدن ده ملیون رنگ می باشند.معمولا رنگ آبی بهترین رنگ برای محیط کار به حساب می آید. اما سوال اینجاست که کدام رنگ آبی مناسب می باشد؟ آبی کاربنی یا آسمانی؟ باید بگوییم فرقی ندارد زیرا رنگ ها نماهای متفاوتی دارند و باید بر اساس میزان فضا و ابعاد دفتر کار خود رنگ محیط کار خود را انتخاب کنید.

به این نوشته ستاره بدید.

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *