دوشنبه ,۲۸ بهمن ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / ۷ قدم تا داشتن یک نورپردازی جذاب در اتاق خواب

۷ قدم تا داشتن یک نورپردازی جذاب در اتاق خواب

اگر اتاق شما صرفاً برای استراحت می باشد و اتاق دیگری را صرف اموری همچون درس خواندن، کتاب خواندن و یا انجام کارهای مربوط به شغلتان تعیین کردید و تنها در اتاق تخت خواب و وسایل شخصی شما وجود دارد نور پردازی اتاق رو به سمت نورهای ابی ملایم و سفید سوق دهید و از نورپردازی زیاد بپرهیزد. اما اگر در اتاقتان درس میخوانید و یا مطالعات و.. دارید دو سبک نورپردازی را اجرا کنید:
۱… برای زمانی که قصد مطالعه و انجام کارهای با دقت بالا دارید
۲… برای زمانی که می خواهید تایمی را جهت دریافت ارامش حاکم در فضای اتاق بگذرانید

در اولین قدم نورپردازی باید به ابعاد و اندازه اتاق توجه فرمائید چرا که خیلی از افراد با استفاده از نورپردازی زیاد می خواهند روشنایی بیشتری به اتاق خود دهند در حالی که با این کار نوراستفاده شده همه زوایا را پوشش نخواهد داد.

دومین قدم را باید متناسب با فضای مورد استفاده بردارید ؛ نورپردازی را باید طوری انتخاب نمایید که دکوراسیون و چیدمان به کار رفته به خوبی نشان داده شود بعنوان مثال اگر اتاق شما با مبلمان و وسایل زینتی و سلطنتی چیدمان شده پیشنهاد ما برای شما استفاده از یک لوستر مجلل در وسط اتاق می باشد ، اما در آن روی سکه اگر درون اتاقی با وسایل کمتر و سنتی تر قرار دارید از نورپردازی های داخل دیوار و یا تزئینی به صورت آویزان از دیوار استفاده کنید.

نورپردازی های مدرن این امکان را در اختیار شما قرار خواهند داد که روی بخش های ویژه ای از اتاق فوکوس کنید و بهتر نمایش دهید ، مانند شومینه یا قفسه کتاب ها که با نورپردازی هالوژن می توانید این مهم را به ارمغان برسانید ، همچنان ترکیب سه رنگ در یک سطح قدم سومی است که شما برای داشتن یک اتاق خواب خیره کننده باید آن را بردارید.

به یاد داشته باشید داشتن یک تختخواب دلچسب با استفاده از نورپردازی های مناسب چهارمین قدم برای داشتن یک خواب راحت است. امروزه چراغ های آویز کم نور دیواری جای چراغ های مطالعه کنار تخت را گرفته اند .

با پنجمین قدم وارد دنیای تکنولوژی خواهیم شد . استفاده از دایمرهای نوری اتاق خواب خود را مدرنیزه کنید . دایمرهای نوری باعث می شوند کنترل میزان روشنایی محیط اتاق در دستان شما باشد و اگر شخصی تنوع طلب هستید این کار برای شما بهترین گزینه برای رفع خستگی های روزانه شماست ، چرا که با نورهای متفاوت و رنگ های دلچسب هر شب را با تم های مختلفی از رنگ به پایان رسانید.

اولین هدف و ششمین قدم ما در نورپردازی اتاق خواب داشتن محیطی با روشنایی متناسب با نوع محیط اتاق می باشد . در اینجا ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که نباید فقط به زیبایی بیشتر از انتظارمان بیاندیشیم ، چرا که ممکن است گاهی با استفاده از یک لوستر گرانقیمت و لوکس روشنایی دلخواه را به ما ندهد و اینجاست که باید گفت کیفیت را هیچگاه نباید فدای کمیت کرد.

و اما کلیدی ترین و آخرین قدم انتخاب رنگ نور متناسب با محیط است. چراغ های با رنگ گرم و تیره که با تم قرمز ، زرد و یا نارنجی می باشند فضای محیط اتاق را رومانتیک خواهد کرد و برای سپری کردن یک شب آرام و عاشقانه در کنار خانواده توصیه می شود. در مقابل چراغ های با رنگ روشن مانند سفید فضای محیط اتاق را روشن تر و دلباز تر خواهد کرد و با استفاده از نورهای با رنگ سرد فضای اتاق را دلچسب تر از بابت خواب راحت داشتن خواهد کرد.

و اما در آخر ذکر یک نکته اساسی بسیار مهم تلقی خواهد شد آن هم اینکه به قرارگیری مکان کلید و پریزها دقت داشته باشید . به یاد داشته باشید دکوراسیون و نورپردازی اتاق شما با شخصیت و رفتار شما ارتباط مستقیم دارد ، پس در اعمال سلیقه شخصی خود در نورپردازی اتاقتان بسیار دقت بفرمایید

۷ قدم تا داشتن یک نورپردازی جذاب در اتاق خواب
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *