چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸

۵اشتباه کلی در دکوراسیون

تاکنون در مورد موارد مختلفی در مطالب گذشته صحبت کردیم و به وفور در مورد شیوه های اصولی  دکوراسیون مکان های مختلف و چیدمان های هماهنگ نکاتی را بیان کرده ایم. اما  از  اشتباهات رایجی که در دکوراسیون است ، تا بحال حرفی به میان نیامده بود چرا که ما شیوه درست را ذکر کرده بودیم. شاید در این میان باشند افرادی که بدنبال   پیدا کردن اشتباهات رایج چیدمان منزل خود هستند . اگر شما نیز  جز این دسته از افراد هستید با ما تا پایان همراه شوید.نکاتی که قصد داریم از آن صحبت کنیم ۵ نکته اساسی و رایج است که بیشتر در چیدمان و دکورها اتفاق می افتد.پس با دقت خواننده این پست باشید.

انتخاب های اشتباه
یکی از انتخاب های اشتباه در دکوراسیون ، هنگام خرید وسایل رخ می دهد. اسبابی مانند مبلمان ، میز غذا خوری و… ؛ هنگامی که به خرید این موارد به بازار می رویم علی رغم وسواس فراوان در انتخاب  دست به انتخابی میزنیم که  تنها زیبایی ظاهری آن را در نظر گرفته ایم و اینکه چشمگیر باشد. اما به ندرت پیش می آید که به راحتی استفاده از آن توجه می کنیم ؛ اینکه ما می خواهیم مبلمانی را برای چند مدتی داشته باشیم  بستگی به بودجه و درآمد های شما دارد ، اما  اینکه از مبلمان خریداری شده تا برایمان کاربردی و مورد استفاده است بستگی به انتخابتان دارد . اغلب دست به انتخابی می زنند که  تنها زیبایی بصری داشته باشد و راحتی در هنگام استفاده از آن را مد نظر نمی گیرند. هدف از خرید مبلمان علاوه برمهم بودن دکور برای نشستن راحت روی آن می باشد.

ترکیب سبک
در چیدمان سبک های متفاوتی اعم از سنتی، کلاسیک، مدرن و… وجود دارد . شما می توانید بسته  به سلیقه خودتان یکی از سبک ها را انتخاب و دکور  خود را طبق آن انجام دهید. درصورت تردید در سبک و یا بودن سلایق مختلف در خانواده می توانید دو سبک نه بیشتر را باهم ترکیب کرد ،اما بیشتر از دو سبک را پیشنهاد نمی کنیم ، چرا که شلوغی فضا و ترکیبات ناهماهنگ و چیدمانی بدون ربط بهم خواهید داشت.

فضا و متراژ
اکثر افراد در هنگام خرید ، به مسئله داشتن فضای کافی منزل خود دقت نمی کنند و صرفاً محو زیبایی  یا قیمت گزاف وسیله انتخابی می شوند و گمان می دارند که خرید وسایل گران و شیک ، مهمترین اصل  داشتن دکوراسیون و منزل شیک است ؛ اما واقعیت امر این است که مهترین رکن داشتن دکوراسیون شیک ، داشتن فضایی کافی و مناسب است. شما اگر گرانترین  وسایل را در فضای کوچک جای دهید ، تنها  زیبا نخواهد بود بلکه باعث شلوغ شدن و کوچک تر نشان دادن محیط خواهد شد. اگر متراژ منزل شما کم است و سالن پذیرایی کوچکی دارید از خریدن مبلمان سلطنتی بزرگ و یا میزهای ال ای دی طویل  جداً خود داری کنید ، خرید مبلمان بزرگ برای منزل کوچک اشتباه بزرگی است که نباید مرتکب شوید.

ترکیب رنگ
از  ترکیب رنگ های نامربوط به هم خود داری کنید و هر وسیله ای را به یک رنگ  نخرید ، سعی کنید در چیدمان و یا خرید وسایل ، ترکیب رنگ مابقی چیزهایی که دارید را در نظر بگیرید و از انتخاب چندین رنگی وسایل بپرهیزید. مثلا شما می توانید ترکیب رنگ های پاستیلی و خنثی را با هم داشته باشید ، اما نمی توانید چند رنگ سرد را در کنار چند رنگ گرم  قرار دهید . نمی توانید بدان معنا نیست که انجام نخواهد شد ، می شود اما حاصلش ترکیب بصری زیبایی نخواهد بود.

محدود کردن فضا
در دکوراسیون و چیدمان وسایل نباید خانه را به چند وسیله بزرگ محدود کرد که تنها فرش ، مبلمان ، میز ،صندلی و تلوزیون را چیدمان محسوب کنید.  وسایل کوچک اگر چه کوچک هستند اما نقش بزرگی در نمایان شدن فضا دارند مانند تابلو های متفاوت ، گلدان های  گل طبیعی یا مصنوعی، ظروف دکوری ، مجسمه و.. از این موارد در  دکور خود استفاده کنید به هیچ وجه آن ها را حذف نکنید. 

۵اشتباه کلی در دکوراسیون
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *