پنج شنبه ,۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن / ۴ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون

۴ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون

در چیدمان و دکوراسیون یک سری قوانین نانوشته ای وجود دارد. که خودمان آن ها را وضع کردیم. و به حدی برای خود و دیگران تکرارش کرده ایم که گمان میکنیم ،فقط باید طبق این قوانین کار دکوراسیون را انجام دهیم . یا اگر این قوانین را در دکور خود لحاظ نکنیم. نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد. اما همه این ها حاصل تفکرات و برداشت های اشتباه خودمان است و خودمان به این نکات دامن زده ایم و ریشه دارش کرده ایم . در صورتی که هیچ باید و الزامی وجود ندارد چه بسا اگه این قوانین را حذف کنیم نتیجه بسیار خوبی حاصل خواهد شد. حالا این قوانین که در همه ذهن ها کم بیش وجود دارد را خلاصه وار بیان میکنیم تا بهترین دکوراسیون فکر شده و حساب شده را داشته باشید.

سفید بودن حتمی دیوار ها
اکثرا بر این باورند که حتما باید رنگ دیوار های منزل بخصوص سالن پذیرایی به رنگ سفید باشد و گمان دارند که اگر دیوار های سالن را رنگی جز سفید باشد و تلفیق چند رنگ باشد خانه را دلگیر و کدر ایجاد میکند برای این اگه دیوار ها رنگ بزنند حتما سفید یا استخوانی و یا کرمی روشن انتخاب میکند اگر کاغذ دیواری را انتخاب کنند حتما کاغذی را انتخاب میکند که رنگ زمینه اش سفید و کرمی باشد .و فکر میکنند اگر رنگی دیگر انتخاب کنند نتیجه بصری مطلوبی نخواهد داشت و هزینه هایشان به هدر خواهد رفت، خب اگر قرار است کاری روی دیوار انجام دهید به رنگ سفید یا کرم روشن اصلا چرا انجام میدهد؟ رنگ اصلی دیوار که سفید است!
اگه تغییری را میخواهید انجام دهید انتخابی را انجام دهید که نتیجه اش چشم گیر باشد و تغییر را احساش کنید . پس قانونی که شما در ذهن دارید و الزام میدارید فقط رنگ سفید قانونی غلط است پس این را حذف کنید. شما میتوانید از ترکیب چند رنگ از یک طیف رنگی دیوار منزلتان را چشمگیر کنید.

رنگ دیوار و یا تم رنگی اتاق کودکان
آنقدر که این موضوع که رنگ صورتی مختص اتاق دختران و رنگ آبی مختص اتاق پسران را در همه جا افتاده است که انگار هیچ رنگی جز این دو رنگ را نمیتوان تم رنگی اتاق کودکان قرار داد.این یک تصور غلط جا افتاده در ذهنمان است. شما مختارید هر رنگی از طیف رنگی شاد را برای کودکان خود برگزینید و گمان نکنید که انتخاب رنگ و تم فقط فقط یک رنگ صورتی یا آبی است . شما متوانید از تلفیق رنگ سفید، نارنجی، سبز ،زرد، و…استفاده کنید و چند رنگ را کنار هم به کار ببرید.

میز و صندلی ست
چرا فکر می کنید همه چیز ست هم باشند واگه در چیدمان میز صندلی ها تضادی وجود داشته باشد خیلی جلوه خوبی نخواهد داشت؟ همیشه تضاد هابد نخواهد بود. در میز و صندلی الزامی وجود دارد که همه صندلی ها یک مدل و یکی باشند. و سبک های مختلف انتخاب کنید . امروز در بازار میز وصندلی های موجود است که صندلی های متفاوتی به دور یک میز چیده شده وی دست میز و صندلی را شکل داده که الظاهر بد نخواهد بود.

کاناپه و مبلمان های بزرگ
در سلیقه اکثریت جا افتاده است که مبلمان بزرگ نشانگر گران بودن و خاص بودن آن می باشد. و بالعکس آن هر اندازه که مبلمان جمع جور تر باشد میگویند که ارزان قیمت است یا بقولی بی کلاس است اما این تفکری غلط است. امروزه خیلی ها به سمت انتخاب مبلمان های جمع جور ک سبک می روند که فضای خانه را خیلی اشغال نکند و دست پاگیر نباشد که این خود باعث اینجاد حس آرامش میشود هرچه اطرافتان از وسایل خلوت تر باشد بهتر است و این خلوتی را میتواند با انتخاب مبلمان جمع جور ایجاد کرد. بخصوص در آپارتمان های کوچک امروزی، این قانون خرید مبلمان های بزرگ را در انتخاب خود حذف کنید.

۴ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *