پنج شنبه ,۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن / کاغذ دیواری مناسب منزل شما کدام است؟

کاغذ دیواری مناسب منزل شما کدام است؟

در این مطلب میخواهیم شما را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب سبک دکور منزلتان یاری کنیم تا بهترین انتخاب را انجام دهید . هدف ما این است که اگر هر سبک از کاغذ دیواری را انتخاب کرده اید بدانید علتش چیست و اینکه بعنوان مثال کاغذ دیواری با طرح راه راه چه فضای بصری را ایجاد خواهد کرد و چگونه خطای دید روی فضا تاثیر میگذارد.

چندسالی است که کاغذ دیواری منازل خیلی رواج پیدا کرده و کاسب کاران این شغل ، درآمد خوبی را کسب می کنند چرا که همه افراد امروزه برایشان فرقی نمیکند منزلشان نوساز باشد یا نباشد . برای پوشش دیوار ها منزل اولین گزینه که به ذهنشان خطور می کند کاغذ دیواری است اما شاید خیلی با سبک های متفاوت کاغذ دیواری آشنا نباشند . این مطلب به شما کمک خواهد کرد که بهتر بشناسید و انتخاب درست را انجام دهید.

پیش از هر انتخابی به خوبی به دکور وسایل منزلتان بنگرید و ببینید چه ترکیب رنگی در وسایل منزلتان اعم از مبلمان، فرش، پرده و… به کار رفته و با یک رنگ شناسی درست یک انتخاب مطمئن را انجام دهید. بیشترین سنخیت چیدمان و پوشش دیوارها و ارتباط بصری در دکور منزلتان ایجاد می شود. پس پیش از رفتن به بازار و انتخاب کاغذ دیواری به دقت ، ترکیب رنگ دکور منزلتان را در حافظه خود بسپارید.

طرح و رنگ کاغذ دیواری

وقتی پا به فروشگاه و مغازه فروش کاغذ دیواری بگذارید متوجه تنوع بی شمار جنس و رنگ و طرح خواهید شد که این خود کار انتخاب شما را سخت می کند و تردید بسیاری در انتخابتان ایجاد خواهد کرد اما اگر آیتم های خود را روشن کنید و یادداشت کنید به کمک فروشنده دسته ای از مدل ها که متناسب آیتم های شما خواهد بود را فقط پیش روی چشمانت قرار خواهد گرفت اما باز هم انتخاب از میان آن ها شاید اندکی مشکل باشد . آیتم هایی نظیر بودجه مصرفی را حتما مد نظر قرار دهید.

ترکیب رنگ

در ترکیب رنگ باید بدانید رنگ مد نظر شما چه رنگ های است و طیف کدام رنگ را قصد انتخاب دارید.

طرح

طرحی که مایلید آن را برای پوشش دیوار منزلتان انتخاب کنید چه طرحی است. طرح های شلوغ؟ ساده؟ اشکال هندسی؟ پوستری؟ و…

جنس

مسئله ی انتخاب جنس که ارتباط مستقیم با بودجه شما دارد. چرا که هر چه کاغذ ها گِرم بالاتری داشته باشند قطعاً گرانتر خواهند بود و ویژگی هایی مانند ضد آب و ضد خش بودن و.. همه این ها روی هزینه آن اثر گذار خواهد بود.

کاغذ دیواری های راه راه

برخی کاغذ دیواری های طرح راه راه را برای راهروی منزلشان انتخاب می کنند. چرا که طرح راه راه خطای دید خوبی ایجاد می کند. طرح های راه راه به دلیل اینکه خطای دید ایجاد می کند خیلی میتواند گزینه مناسبی باشد برای خانه های که سقفشان کوتاه یا بلند است. اگر منزل شما سقفی بلند داشته باشد برای پوشش ارتفاع بلند سقف میتوانید کاغذ دیواری های راه راه افقی با رنگ های تند انتخاب کنید و اگر برعکس سقف منزل شما کوتاه می باشد انتخاب کاغذ دیواری رنگ روشن با راه راه های عمودی کار درستی خواهد بود.

کاغذ دیواری ساده

این سبک از کاغذ دیواری ها به گونه ای هستند که گویا سبک اولیه پیدایش کاغذ دیواری ها را از آن خود کرده اند. این مدل کاغذ دیواری ساده ، بدونه هیچ طرح و نقشی ، فقط روی آن بافتی از جنس و رنگ خودش وجود دارد. این سبک خیلی کم و یا بهتر است بگوییم انگشت شمار استفاده می شود و به تنهایی مورد استفاده قرار میگیرد. بیشتر اوقات از آن به عنوان مکمل نوع دیگر کاغذ دیواری استفاده می شود و برای دیوارهایی که روی آن درب و یا پنجره نصب است مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که کاغذ دیواری های طرح دار بیشتر مناسب دیوارهای یک دست هستند ، دیوارهای که پِرتی ندارند تا که طرح روی کاغذ بصورت یک دست نمایان شود و قطعی نا بجای روی آن صورت نگیرد.

کاغذ دیواری پوستری

نمونه جدید دیگر دنیای کاغذ دیواری، کاغذ دیواری های هستند که با طرح های پوستری وارد بازار شده اند. این نمونه از کاغذ دیواری ها مخاطب خاص خود را دارد و هر سیلقه ای جذب این مدل نمی شود ، چرا که در واقع یک نوع پوستر در ابعاد بزرگ است با جنس و رنگ لعاب کاغذ دیواری و مناسب برای دیوارهای بزرگ و بلند است که بطور کامل روی آن نصب گردد و مناسب خانه های بسیای بزرگ می باشد. اگر منزل شما کوچک است انتخاب این مدل خیلی کار درستی نخواهد بود ، چرا که این مدل پوستری خسته کننده است و مناسب خانه های بسیار بزرگ است که دیوار های متعدد و فضای باز و دکور های متنوع دارد.

کاغذ دیواری کلاسیک

محبوب ترین نوع  کاغذ دیواری  که متقاضیان آن در بازار  فروش بسیار است ، چرا هم شیک و جذاب هستند و هم رسمی و هیچگاه قدیمی نخواهند شد و با بیشتر دکورها هماهنگی و همخوانی ایجاد می کند. مناسب سالن های پذیرایی بزرگ هستند. این مدل کاغذ دیواری طرح هایی از طبیعت با رسم  منحنی و با اشکال خاص در دل خود جای داده است که مناسب خانه هایی است که  افراد آن  تنوع طلب نیستند.

کاغذ دیواری مناسب منزل شما کدام است؟
۴٫۵ (۹۰%) ۴ votes

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *