پنج شنبه ,۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن / کاربرد زیبا و جالب آینه کاری در دکوراسیون منزل

کاربرد زیبا و جالب آینه کاری در دکوراسیون منزل

آینه کاری از دیر باز در معماری  ایرانی  نقش بسیار  مهمی داشته است و با بازدید از  اماکن تاریخی ایرانی می توانید به قدمت این سبک از معماری در ایران پی ببرید که استادان ایرانی چگونه با  آینه در معماری ها معجزه می کردند و زیبایی هنر ایرانی را به رخ جهانیان  میکشیدند.

حال پس از گذشت سال ها از اعجاز آینه ها به گونه ای دیگر در دکوراسیون ها بهره می برند.  استفاده از آینه در دکوراسیون منزل  بازتاب  خوبی داشته و استقبال مشتریان  برای  بکار گیری از آینه در دکوراسیون بسیار زیاد شده است.

یکی از ایده های که میتوان در خانه بکار برد و با کمترین هزینه فضای خانه را بزرگتر کرد استفاده از آینه است!

استفاده از آینه در منزل خطاب دید ایجاد میکند  از این رو باعث بزرگنمایی فضا میشود. آینه را هم در قالب  کنسول هم  به صورت دیوار کاذب با  طرح و نقش های متفاوت میتوان پیاده سازی کرد و هم در گچ بری  از آن بهره برد.

آینه برای تفکیک دیوار

از آینه ها نباید به صورت یک تیکه از سقف تا کف استفاده شود و  آینه به تنهایی  کار شود، بلکه باید آینه را با تلفیق  آلات دیگر تلفیق کنید، بعنوان مثال تلفیق آینه و چوپ و میتوانید دیوار حائل خوبی برای تفکیک دو فضا ایجاد کند.

پوشاندن اطراف  شومینه  با آینه کاری

در اکثر سالن های پذیرایی  شومینه نقطه  کانونی  آن  فضا  محسوب میشود که شما  می توانید با آینه کاری دور تا دور شومینه درخشندگی و زیبای را به اطراف شومینه ایجاد کنید و با انعکاس نور های سالن در آینه های این درخشندگی را دوچندان کنید.

دیوار آینه ای برای فضا بیرون

دیوار های آینه ای در فضای باز  نور را منعکس میکند و باعث بزرگتر نشان دادن فضا میشود. آینه های بیرونی بهتر است ، برای پاسیوهای کوچک استفاده شوند و از قرار دادن آنها در نواحی کاملا باز که ممکن است پرندگان در حال پرواز را جذب کند اجتناب شود.

در ادامه با دیدن چند نمونه طرح با ما همراه باشید…

کاربرد زیبا و جالب آینه کاری در دکوراسیون منزل
۴ (۸۰%) ۲ votes

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *