چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸

نکات چیدمان اتاق غذا خوری

سالن یا اتاق غذا خوری محلی ست که همه ما کمتر بدان توجه داریم چرا که  در اکثر منازل همچین فضای مجزا وجود ندارد و میز  ناهار خوری یا دورن آشپزخانه جا خوش کرده است یا گوشی از سالن  پذیرایی !
اگر منزل شما به گونه ای  بنا شده است که فضای مختص غذا خوری در هنگام ساخت درون  ساختمان تعبیه شده است که به راحتی میتوان تنها به  دکوراسیون آن اندیشید  اما اگر در هنگام  ساخت منزل به این موضوع  فکر نشده و فضای مجزای  ساخته نشده ، در صورتی که اتاقی  در منزل دارید که از آن استفاده ای نمیشود. به راحتی میتوان آن را به اتاق  غذا خوری تخصیص داد، ولی در نظر داشته باشید  اتاق   خیلی  در انتها خانه نباشید  مثلا   اگر یه اتاق در انتها خانه هست  که از آن استفاده نمیشود را با اتاقی که نزدیک سالن نشیمن هست و  اتاق کار  شما که محسوب میشود  را جابه جا کنید و با جابجای  یک اتاقی که نزدیک سالن پذیرای هست را به این کار اختصاص دهید، اتاقی که نور دهی  طبیعی  داشته باشد و دارای پنجره باشد  و  فضای آن جوابگو   ابعاد میز ناهار خوری که شما  انتخاب کرده اید باشد.

اگر  جزء افراد پر رفت  امد و اهل  میز گرد  گرفتن هستید و  برای  بیشتر  صحبت ها  دور یک میز مینشیند باید   اتاق  ناهار خوری را  طوری   چیدمان کنید که   برای  نشست ها دیگر هم  بتوانید از ان  استفاده کنید. این   بستگی به سبک چیدمان  شما دارد.

در اتاق غذا خوری میز غذا خوری  باید در  مرکزی ترین  نقطه اتاق  چیده  شود یعنی میز در وسط  قرار گیرد و در  هر ۴ طرف  یک  حد فاصله تا دیوار  داشته باشد.میز و صندلی که انتخاب میکنید   باید دارای  صندلی های راحتی باشد و با توجه به  ابعاد  اتاق   سبک  میز و صندلی را انتخاب کنید هرچی  میز صندلی  سبک و ظریفتر باشد برای  فضای بسته اتاق  بهتر است.

اگر محیط اتاق  جوابگو چیدمان دیگر وسایل  باشید شاید شما بخواهید اثاث های دیگری به این اتاق  اضافه کنید مثل  بوفه  ظروف را در گوشه ای از اتاق غذا خوری چیدمان کنید و ظروف غذای  خوری  شیک خود را درون آن  بچینید  در هنگام خریدوسایل منزل  باید به مواردی مانند سبک،راحتی و غیره را مدّنظر خود قراردهید و در آن دقت کافی کنید.

نور پردازی نیز در یک اتاق غذاخوری بسیار حائز اهمیت است. چراکه در اتاقی که میز صندلی در مرکز اتاق قرار دارد یک نور پردازی میتواند این نقطه کانونی را برجسته  تر و زیبا تر کند. قرار دادند یک لوستر  در نقطه مرکزی  سقف اتاق  کار بسیار درستی خواهد بود ولی  در نظر داشته باشید اگر  اتاقتان  کوچیک است از انتخاب  لوستر های پر زرق برق و بزرگ  بپرهیزید.  و سعی کنید لوستر های ساده تری را انتخاب کنید پس باید طبق فضا و اندازه محیط مورد نظر آن را تهیه  کنید، نصب یک لوستر  مناسب در سقف جلوه ای خوبی به فضا خواهد داد و در  خرید آن  درنگ نکنید  ولی در انتخاب  دقت لازم را  داشته باشید.

یک فرش مناسب به  سبک و رنگ سایر دکوراسیون اتاق انتخاب کنید و در  حد وسط اتاق بی اندازید و  میز و صندلی را روی آن قرار دهید  به ، گونه ای که میز و صندلی از  اطراف  فرش بیرون نزده باشد این بدان معنی است که فرش انتخابی شما  باید از ابعاد میز شما بزرگتر باشد  و وقتی میز و صندلی رو آن  قرار میگیرد فرش اطراف صندلی ها را پوشش دهد.

نکات چیدمان اتاق غذا خوری
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *