پنج شنبه ,۲۳ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / نکات مهم در طراحی داخلی پارکینگ

نکات مهم در طراحی داخلی پارکینگ

پارکینگساختمان یکی از اصلی ترین و پر رفت و آمد ترین قسمت های یک ساختمان می باشد.زمانی که شخصی برای اولین بار وارد ساختمان می شود اولین چیزی که نظر او را جلب می کند طراحی پارکینگ ساختمان می باشد.به همین دلیل در طراحی و ساخت پارکینگ باید به نکات مختلفی دقت شود.امروز طراحان نیز علاقه بیشتری به طراحی هر چه بهتر پارکینگ ها دارند زیرا این قسمت از ساختمان در نزد خریداران جلوه بیشتری دارد.

یکی از بخش های مهمی که در طراحی و ساخت پارکینگ باید به آن دقت نمود میزان اندازه , مقاوت و استحکام پارکینگ می باشد.به طور مثال میزان ارتفاع , عرض درب ورودی , قوس یک طرفه و دو طرفه , میزان شیب و…. بخش های مهمی هستند که هنگام طراحی و اجرا باید طبق اصول صحیح به آن ها پرداخته شود.

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در طراحی پارکینگ ساختمان باید به آن توجه ویژه نمود رعایت میزان فضایی است که ماشین ها در آن پارک کرده و فضای ورودی و خروجی ماشین ها حتی زمانی که همه ماشین های دیگر در پارکینگ هستند می باشد.

در پارکینگ هایی که مسقف و سرپوشیده می باشند حتما باید از یک سیستم تهویه قوی استفاده کرده تا آلودگی ناشی از خودروها در پارکینگ باقی نماند. وجود نورپردازی صحیح و مناسب در پارکینگ یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه نمود.برای صرفه جویی در مصرف برق نیز می توانید از لامپ های هوشمند و دارای سنسوراستفاده کرده تا در صورت نیاز روشن شوند.

هنگام طراحی پارکینگ این نکته را مد نظر داشته باشید که فاصله میان درب ورودی و خروجی به گونه ای باشد که مزاحمتی برای افراد ساختمان ایجاد نشود.بهتر است برای کف پارکینگ از کفپوش های مستحکم و قابل شست و شو استفاده کنید زیرا این کف پوش ها بر اثر رفت و آمد زیاد در پارکینگ همچنان کیفیت خود را حفظ کرده و دیرتر کثیف می شوند.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید به زیبایی پارکینگ خود کمک کنید استفاده از گیاهان طبیعی می باشد. گیاهان علاوه بر این که فضای پارکینگ را زیبا می کنند باعث طراوت و صاف شدن هوای پارکینگ می شوند. در صورتی که فضای پارکینگ ساختمان شما بزرگ می باشد می توانید ازتعدادی مبل ست برای استراحت افراد در این مکان استفاده کرده و در کنار آن ها تابلو هایی با طرح طبیعت نصب کنید.

نکات مهم در طراحی داخلی پارکینگ
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

درباره صادق نورائی

Avatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *