پنج شنبه ,۲۳ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی داخلی اتاق کودک باید چگونه باشد؟

طراحی داخلی اتاق کودک باید چگونه باشد؟

با اضافه شدن عضو جدید به خانواده شما یکی از مسائل مهمی که ذهن همه پدر مادر ها را مشغول می کند طراحی داخلی اتاق خواب کودک می باشد. جایی که کودک تمام وقت خود را در آن جا سپری می کند و تاثیر بسیار زیادی بر روحیه وشخصیت کودک می گذارد. این که مناسب ترین طرح برای اتاق کودک چه طرحی می باشد سوال بزرگی است که همه پدر مادر ها به آن فکر می کنند. در این مقاله قصد داریم یک اصول اساسی درباره طراحی داخلی اتاق کودک به شما بگوییم که به کمک آن بتوانید بهترین طراحی را برای اتاق انجام دهید.

اولین چیزی که باید در اتاق کودک رعایت شود این است که اتاق باید کاملا فضای آرامی داشته باشد تا کودک شما بتواند به راحتی در آن استراحت کند و چیزی آرامش او را بر هم نزند.چون که کودک شما وقت زیادی را چه برای استراحت و چه برای بازی کردن در اتاق خود می گذراند بهتر است در خرید و انتخاب وسایل اتاق دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید محیطی آرامش بخش برای کودک خود مهیا کنید.

اتاق خواب کودک یکی از بخش های بسیار مهم در خانه می باشد که برای طراحی داخلی آن باید نکات و اصول خاصی را رعایت کنید تا اتاق کودک علاوه بر زیبایی بتواند آرامش بیشتری به کودک منتقل کند. یکی از ویژگی های اساسی در طراحی اتاق کودک توجه به علاقه و درخواست کودک راجب به طراحی اتاق می باشد. این که کودک شما چه رنگ و وسیله ای را برای اتاق خود ترجیح می دهد می تواند کار شما را در طراحی داخلی اتاق خواب راحت تر کند. علاوه بر درخواست و علاقه کودک توجه به جنسیت کودک نیز برای انتخاب وسیله نقش مهمی را در طراحی داخلی اتاق خواب ایفا می کند.

نکات مهم در اتاق خواب کودک

  • اتاق خواب باید به گونه ای باشد که باعث تقویت رشد کودک شود
  • محیطی سرگرم کننده و دارای وسیله های مختلف برای تفریح کودک باشد
  • فضای اتاق باید آرامش بخش باشدو چیزی خواب کودک را بر هم نزند
  • محیط اتاق باید متغیر باشد یعنی با با رشد کودک و بالا رفتن سن او محیط اتاق هم تغییر کند
  • از وسایل ایمن در اتاق خواب کودک استفاده کرده و از ورود وسایلی که باعث خطر برای کودک می شود جلوگیری کنید

رنگ مناسب برای اتاق کودک

بهتر است که رنگ اتاق به سلیقه خود کودک باشد.اما به طور کلی رنگ های آبی , قرمز , نارنجی و….. می توانند رنگ های جذابی برای اتاق کودک باشند.البته رنگ اتاق به نسبت جنسیت کودک متفاوت می باشد به نحوی که اگر فرزند شما دختر باشد بهتر است از رنگ صورتی یا بنفش استفاده کنید و اگر فرزند شما پسر باشد رنگ های آبی و قرمز مناسب می باشد. در کل اتاق خواب کودک باید برای او محیطی شاد و جذاب باشد. اگر رن دیوار اتاق سفید می باشد می توانید از مبل ها و وسایل رنگارنگ استفاده کنید تا اتاق جلوه زیبا تری به خود گیرد

طرح مناسب برای اتاق کودک

معمولا برای اتاق کودک از طرح های اسپرت استفاده می شود که بار اساس جنسیت کودک این طرح ها متفاوت می باشد

طراحی اتاق خواب کودک : دختر

دختران به واسطه روحیات لطیف و حساسی که دارند باید از طرح های خاصی برای طراحی داخلی اتاقشان استفاده شود. یکی از ایده های جالب و بامزه برای اتاق خواب کودک دختر استفاده از تم های دخترانه و ست کردن وسایل اتاق با هم می باشد.این نوع طراحی دست شما را برای انواع ایده ها و خلاقیت ها باز می گذارد و می توانید اتاقی زیبا و خاص را برای کودک خود طراحی کنید

طراحی اتاق خواب کودک : پسر

از آن جایی که پسرها در سال های اولیه تولد خود انرژی بسیار زیادی دارند اتاق کودک نقش مهمی در تخلیه انرژی او داشته و با استفاده از تم های صمیمی و پسرانه می توانید یک اتاق زیبا طبق خواسته فرزند خود طراحی کنید.اتاق پسر ها باید بر طبق خواسته ها و نیاز های آن ها باشد تا به خوبی بتوانند زمان زیادی را در آن جا سپری کرده و از اتاق خود خسته نشوند.

نکته مهم : معمولا کودکان علاقه بسیار زیادی به شخصیت های مختلف کارتونی دارند. اگر کودک شما هم جزو این دسته از کودکان می باشد می توانید طرح کلی اتاق خواب را بر پایه این شخصیت کارتونی طراحی کنید.مثلا برای دختران طرح کیتی به دلیل زیبایی و استفاده از رنگ های شاد می تواند جذابیت بیشتری به اتاق خواب کودک دختر منتقل کرده و هر دختری بچه ای را عاشق اتاق خود کند. برای پسران نیز استفاده از طرح باب اسفنجی و ترکیب رنگ های موجود در آن می تواند گزینه مناسبی برای اتاق پسر باشد.

به این نوشته ستاره بدید.

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *