چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی جذاب مطب دندانپزشکی کودکان + عکس

طراحی جذاب مطب دندانپزشکی کودکان + عکس

در میان تمام مطب های درمانی مختلفی که در حال حاضر وجود دارد ، مطب های دندانپزشکی علی الخصوص برای بیماران کودک را می توان یکی از مهمترین های آن به حساب آورد چرا که در آن مراجعه کنندگان و بیماران کم سن و سالی که به اجبار ساعت های طولانی را ممکن است در آن سپری کنند. از یک منظر دیگر محیط مطب دندانپزشکی باعث دلهره و اضطراب خاصی برای کودکان است که همراه با درد دندان ممکن است این فضا را برای آنها بسیار دردناک کند . شما با طراحی دکوراسیونی بی نظیر موجب القای حس آرامش به این فرشتگان زمینی خواهید شد تا ایشان بتوانند در آرامش کامل ساعت های انتظار خود را به پایان برسانند و مورد رضایت شان قرار گیرد.

به وفور در مطالب گذشته در رابطه با علم رنگ شناسی و اصول طراحی نورپردازی و نوع چیدمان صحیح وسایل مخصوص به هر مکان صحبت به میان آمده است. با دنبال کردن آن مطالب شما می توانید بطور اصولی و اساسی دکوراسیونی بسیار شیک و کاربردی و مدرنی را برای مطب دندانپزشکی کودکانه خود طراحی و اجرا کنید. با ما همراه باشید.

نورپردازی

همانطور که در مطالب پیشین ذکر شده است برای طراحی و اجرای اصولی و اساسی نورپردازی باید به نکاتی توجه کنید. اگر فضای اتاق انتظار مطب شما بزرگ است دست شما برای انتخاب نوع نورپردازی باز استو می توانید از هرگونه نورپردازی که میدانید استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید نورپردازی مخفی با رنگ گرم همراه با فضای تاریک را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم. اگر بالعکس فضای اتاق انتظار مطب شما دارای متراژ پایینی است پس حتما باید از نورپردازی مستقیم و سفید سقفی با هالوژنی که فضای شما را بزرگتر نشان می دهد ، استفاده کنید.

رنگ آمیزی

رنگ های شاد و جذاب را  برای مکانی که مختص به کودکان است انتخاب کنید . رنگ های هیجان انگیز در کنار رنگ های آرامش دهنده تلفیقی را در کنار هم به کار  بگیرید تا کودکان از محیط حس خوبی دریافت کنند و احساس  ترس  درونشان به جود نیاید.

تزئینات دیواری

علاوه بر رنگ آمیزی شما می توانید از تمامی شخصیت کارتونی که وجود دارد به صورت تصادفی برچسب های گوناگون تهیه کنید و روی دیوارها را از این نقوش پر کنید و حس اتاق کودکانه خود کودک را در آنجا برایش زنده کنید.

چیدمان

استفاده از مبلمان و صندلی های رنگارنگ و مناسب برای کودکان را فراموش نکنید. در کنار مبلمانی که مخصوص به والدین آن ها در نظر می گیرید باید به فکر آن دسته از کودکان بیش فعال هم نیز باشید که از این سوی اتاق انتظار به آن سوی دیگر می دود تا تخلیه انرژی کند ، چرا که اگر صندلی مخصوص کودک به دلیل سبک وزنی آن ثابت نباشد آن کودک بتواند فضای اتاق انتظار شما را آشفته نماید.

پارک بچه ها

ایده بسیار جالبی است اگر درون مطب دندانپزشکی خود در گوشه ای از اتاق انتظارتان یا اینکه اتاقی را به پارک کوچکی جهت تجمع بچه های پرجنب و جوش طراحی کنید که اوقات خود را در آن بگذرانند . به یاد داشته باشید حتی المقدور اگر در اتاق انتظار قصد اجرای این کار را دارید با نرده های چوبی رنگارنگ آن را نسبت به محیط اتاق انتظار تمیز دهید . کف آن را با چمن مصنوعی بپوشانید و از یک سرسره کوچک ، تاب تک نفره و وسایل اسباب بازی در آن استفاده کنید.

طراحی جذاب مطب دندانپزشکی کودکان + عکس
۴٫۷ (۹۳٫۳۳%) ۳ votes

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *