پنج شنبه ,۲۳ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / تزئین راه پله ساختمان با وسایل ساده

تزئین راه پله ساختمان با وسایل ساده

بعضی از امکان ها در محل زندگی ما وجود دارد که اصلا به چشم نمی آید. با وجود آنکه هر روز چشمان به آن محل می افتد. وهرز گاهی هم به اجبار از آن استفاده میکنیم. این محل همان راه پله منازل شما است. که با آمدن آسانسور ها و بالابر های متفاوت دیگر از آن به ندرت استفاده میشود. مگر در مواقعی که آسانسور خراب باشد. یا برق قطع باشد، که مجبور به استفاده از راه پله ها بشویم. اما چرا این مکان به چشم ما نمی آید. و چرا از آن برای زیبا سازی آپارتمان خود استفاده نمیکنیم؟ شاید ایده و راهکارش به ذهنتان خطور نکرده است. این روزا با وجود مشغل های فکری فروان و مشکلات زندگی ذهن همه ما درگیر مسائل دیگر است. با خواندن این پست نیازی نیست که شما فکر کنید ما راهکارها را به شما خواهیم گفت. با ما تا انتها پست همراه باشید.

فرش

اگر آپارتمانتان شخصی است بی درنگ این کار را انجام دهید . و اگر مالکان دیگر واحد ها افراد حقیقی دیگری هستند با مشورت و هم صحبتی رضایت آنان . راه پله ها را فرش کنید،فرش کردن راه پله ها علاوه بر استحکام مسیر و عدم لغزندگی پله ها در هر شرایط ، زیبای و آراستگی خاصی به راه پله ها خواهد داد. واگر پله ها از جنس سنگ نامرغوب ساخته شده باشند . با این کار پوششی روی آن خواهد بود و جلوه خوبی ایجاخواهد کرد. شما میتوانید بستگی به سایر شرایط مثلا شرط بودجه مصرفی یا فضای راه پله ها،و یا نظر اکثریت همسایگان ، آنجا را به صورت کامل فرش کنید ویا بصورت نیمه یعنی فقط حد وسط پله ها برای فرش کردن در نظر گرفته شود.

گل و گیاه

امروزه خیلی ها ترجیح میدهند که خانه های خود را مملو از وسایل کنند . وسایلی که شاید به کار هم نیاید. و در کنار اینها علاقمند گل و گیاهان آپارتمانی نیز میباشند.و یا هستند کسانی که علاقمند گل و گیاه میباشند اما واحد هایشان کوچک است. خب برای این دو دسته از افراد میتوان راه پله ها را پیشنهاد داد. با هم صحبتی و موافقت همسایگان خود راه پله ها را با گلدان های متحد الشکلی از لحاظ ابعاد زیبا سازند. اندازه گلدان ها بسیار مهم است چرا که نباید محل رفت و آمد سایرین را مختل کند.

روشنایی

راه پله ها مجهز به سیستم روشنایی میباشند. اما شما میتوانید برای بهبود سیستم روشنایی راه پله ها از لامپ های سنسور دار استفاده نمایید. که در صورت حضور اشخاص در راه پله ها چراغ ها روشن شود. و در استفاده از برق صرفه جویی شود. و از نور های رنگ متفاوت در پاگرد ها استفاده کنید. ولی از طیف نوری روشن استفاده کنید مثل نور های زرد، سفید، ابی روشن، ویا از چراغ های دیواری که نقطه کانونی روی دیوار ایجاد میکنند .استفاده کنید میتوانید این نقاط نور دیواری را با پیچش پاگرد ها هماهنگ کرد.

رنگ آمیزی

در رنگ آمیزی راه پله به شما توصیه میکنیم از پس زمینه روشن ویاسفید و یا اگر مایل به انتخاب رنگ های دیگر هستید. به رنگ مورد نظر خاصیت شب تاب دهید که این کار درحین رنگ آمیزب فقط امکان پذیر است .و برای طرح دار شدن آن از راه راه های عمودی با پر رنگ تر شدن همان رنگ پس زمینه استفاده کنید. با این کار شما به ارتفاع سقف راهروی خود فضای بیشتری را می دهید و در نظر بزرگتر به نظر خواهد رسید.
اما در نظر داشته باشید ،که ترکیب رنگ روشن برای راه پله مناسب است. به هیچ عنوان رنگ های تیر استفاده نشود. چرا که در هنگام قطعی برق که شما محبور به استفاده از راه پله ها میباشید . اگر رنگ دیوار راه پله ها تیره باشد باعث تاریکی بیش از حد میشود راه پله ها خواهد شد.

آجر نما

اگر شما بخواهید، از طراحی کلاسیک پیروی کنید می توانید در پاگردهای راهروی آپارتمان خود از آجرنماهای زیبا به همراه یک قاب عکس زیا که در وسط آن جای دارد بهره ببرید. و اگر میخواهید زیبایی را دوچندان کنید. در تکنیک نورپردازی نوری مستقیم را روی آن بتابانید ، تا فضای شما به حد فزاینده ای جلوه گر و خیره کننده به نظر برسد.

تزئین راه پله ساختمان با وسایل ساده
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *