چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن / ترفندهایی جذاب برای دلباز شدن خانه

ترفندهایی جذاب برای دلباز شدن خانه

خانه های بدون پنجره یا کم نور بسیار دلگیر و خسته کننده هستند. چشم را خسته می کنند و حس افسردگی و خواب را به افراد منزل القا میکند. این خانه ها کسل کننده هستند و حس شادابی و شوری در آن دیده نمی شود ، چرا که فضای بسته ای که نور کمی داشته باشد با شادابی و نشاط در تضاد است، و بالعکس خانه های پر نور مخصوصاً خانه های با پنجره های بزرگ از نور طبیعی آفتاب بهره مند هستند انرژی مثبت زیادی را به افراد منتقل می کند. قطعا شما این حس را تجربه کرده اید. صبح بهار با طلوع آفتاب و تابش نور خورشید به درون اتاق گرما و روشنایی را به اتاق تزریق میکند و آدمی با تابش نور به خواب و استراحت پایان می دهد و به سراغ روزمرگی های خود میرود.
در این مطلب ما قصد داریم خانه های که از نور خورشید بی نصیب هستند و به اصطلاح کم نور هستند ترفندهایی را مختصرا بیان کنیم تا مشکل کم نوری کمی کاسته شود ؛ پس با ما همراه باشید.

وسایل
اگر منزل شما کوچک و کم نور است سعی کنید وسایل و چیدمان منزل خود را از میان رنگ های روشن برگزینید مثلا مبلمان خود را از رنگ های زرد کم رنگ صورتی کم رنگ ، کرمی و.. انتخاب کنید. فرش خانه را نیز به رنگ روشن انتخاب کنید. در مطالب گذشته با عناوین مربوط به بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک چند خطی را مختصرا توضیح داده ایم که یکی از این روش ها بزرگنمایی چیدمان با رنگ های روشن و کم رنگ بود .

دیوار
دیوار چنین منزل هایی حتما باید سفید باشد چرا که رنگ سفید علاوه بر خطای دیدی که در بزرگنمایی فضا ایجاد می کند بسیار در روشن بودن محیط و مخصوصاً منزلی که پنجره ای نیز ندارد اثر گذار خواهد بود. اگر قصد دارید دیوار منزل را با کاغذ دیواری بپوشانید حتما از کاغذ دیواری های سفید رنگی که در بافت خود طرح و نقشی دربر دارند استفاده کنید ، چرا که هیچ رنگی مانند سفید نمی تواند منزل را روشن و دلباز کند.

پرده
برای این چنین خانه هایی از انتخاب پرده های تجملاتی و پر چین و ضخیم پرهیز کنید و در انتخاب رنگ پرده طیف رنگ های تیره را از لیست انتخاب خود خارج کنید. سعی کنید پرده های حریر ساده و نازک را برای اینچنین فضایی در نظر بگیرید تا فضا را دلبازتر جلوه دهد.

آینه
معجزه ای به نام آینه که در هر نوع چیدمان هرنوع خانه و هرسبک دکوراسیون می تواند خود را تطبیق دهد و در هر فضا جلوه ای خاص ایجاد کند و هیچ محدودیتی برای هیچ دکوراسیونی نخواهد داشت . شما می توانید اگر کنسولی در سالن پذیرایی خود تدارک دیده اید از نوع آینه دارش را انتخاب کنید یا می توانید بخشی از دیوار منزل را با آینه کاری تزئین کنید یااگر پارتیشنی را می خواهید تهیه کنید از نوع آینه کاری شده آن را خریداری کنید. آینه با قاب های روشن وترکیب رنگ سفید جلوه خاص خود را دارد و هرگز قدیمی ویا خسته کننده نمیشود. آینه در خانه های کوچک و کم نور باعث بزرگنمایی منزل می شود و خانه را روشن تر از چیزی که هست نشان می دهد.

نور پردازی
نور پردازی اصولی چنین فضا هایی ، مشورت با فرد متخصص و کار بلد خود را طلب می کند که از چه سبک نور پردازی هایی با چه رنگ هایی استفاده شود بهتر است. فقط در اینجا میتوان گفت از خرید لوستر های بزرگ و پر زرق و برق خودداری کنید چرا که هرچه لوستر را ساده تر انتخاب کنید کمک بیشتری در بزرگنمایی خانه خود کرده اید .

کف پوش
اگر قصد کف پوش کردن منزل را دارید از سرامیک های رنگ روشن یکدست و یا اگر دوست داشتید از پارکت استفاده کنید رنگ روشنش را برگزینید. اگر میخواهید فرش در کف سالن پذیرایی بیاندازید ، پیشنهاد می شود یک دست همه جا را فرش نکنید و بعنوان مثال اگر سالن شما پذیرای ۲ فرش ۱۲ متری باشد بهتر است از ۲ فرش ۹ متری برای پوشش کف سالن بهره بگیرید و الباقی را اگر سرامیک است خالی بگذارید درغیر این صورت از موکت های طرح دار روشن استفاده کنید.

ترفندهایی جذاب برای دلباز شدن خانه
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *