پنج شنبه ,۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / بهترین شیوه نورپردازی در آرایشگاه زنانه

بهترین شیوه نورپردازی در آرایشگاه زنانه

در سالن های زیبایی که دقت و حساسیت کار حرف اول را میزند میبایست نور به اندازه کافی ودر حد متناسبی در فضا حاکم باشد. چرا که نبود نور و روشنایی متناسب علاوه بر اینکه که سر زنده ای و شادابی فضا می کاهد، باعث آزار چشم پرسنل سالن و مشتریانی که ساعت ها منتظر وساکن روی صندلی نشسته اند میشود. از این رو نور در سالن های زیبایی جزء ابزار کارمحسوب میشود، و حائز اهمیت است. پس با نور پردازی درست و اصولی فضای آرامش بخش و جذابی را برای همه افراد حاضر در سالن ایجاد خواهد شد.


آرایشگاه و سالن های زیبایی مکانی هستند، که همه ما چند ساعتی از وقتمان را در آنجا سپری میکنیم . و به طبع علاوه بر کیفیت خدماتی که به ما ارائه میدهند ، کیفیت محیطی که قرار است. ساعتی در آن وقت بگذرانیم برایمان مهم میشود. و به عبارتی دکور یکی ازآپشن های جذب کننده ما برای انتخاب سالن میشود. یکی از اصلی ترین گزینه های دکوراسیون نورپردازی و روشنایی محیطی است. نور لازمه ای ست ، برای داشتن دقت کافی در انجام کارهای همانند رسیدگی به زیبایی بصری، نور کافی ومناسب باعث میشود. هیچ چیز از دید ما پوشیده نباشید.

نورپردازی را جدی بگیرید:
برای شرح این فاکتور مهم همین بس که بگوییم ، رضایت مشتری زمانی جلب می شود. که چهره ی خود را با رنگ و لعاب دلخواه ببیند. چرا که وقتی نور کافی و مناسب باشد. مشتری با دقت بیشتری به کیفیت کار انجام شده نگاه می کند. و این امر نیازمند داشتن نورهای متناسب تعبیه شده در اطراف آینه است.برای انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است. چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. برخی از سالن ها لامپ های حبابی در اطراف آینه نصب می کنند. پس بهتر است، بجای استفاده از لوستر های گران قیمتی که صرفا جلوه و زیبایی دارند، نه نور دهی لازم از مدل های مختلف حباب و متناسب با دکوراسیون در محل های که دکور کار تعیین و طراحی میکند، استفاده کرد. درست مثل آینه هایی که گریمورهای سینمایی دارند ، این سبک بیشتر در سالن های آرایشی اروپایی دیده می شود. اما در کشورهای آسیایی نصب نور در سقف کاربرد بیشتری دارد. پس شیوه اجرای نور پردازی مدرن را از طراحان ما بخواهید.

بنابراین بحث نورپردازی تخصصی یکی از ابعاد طراحی دکوراسیون محسوب میشود. اینکه شما در سالن تان از چه نوع نور پردازی و چه زاویه ای استفاده کنید. و یا حتی چه رنگ های از نور پردازی را انتخاب کنید. هر کدام یک آیتم و یک بعد تخصصی خود را طلب میکند.


نور پردازی مکان بُعدی نیست که به راحتی بتوان از آن عبور کرد و آن را نادیده گرفت. شما هراندازه که در آپشن های مختلف طراحی را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید، اگر در اجرای نورپردازی و روشنایی دقت کافی و الزمه را نداشته باشید عمالآ همه ی زحمات وهزینه های انجام شده، بابت طراحی دکوراسیون را به هدر داده اید. و یا حداقل از ارزش کار های انجام شده در امر دکور کاسته اید.

نتیجه میگیرم نورپردازی یکی از رکن های اساسی طراحی دکوراسیون است. چرا که
با نور و روشنایی ست که طراحی ها و ظرافت کار به چشم می آید. در واقع نور
عجین شده در طراحی دکور است.

بهترین شیوه نورپردازی در آرایشگاه زنانه
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *