چهارشنبه ,۲۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / با کمترین هزینه دکوراسیون خانه خود را عوض کنید (قسمت سوم)

با کمترین هزینه دکوراسیون خانه خود را عوض کنید (قسمت سوم)

در قسمت سوم می خواهیم در مورد بخشی صحبت کنیم که تاثیر بسزایی در تغییر دکوراسیون خانه شما دارد.بخشی که با هزینه کم بیشترین تغییر را در منزل شما ایجاد می کند.آن بخش چیزی نیست جز سیستم روشنایی و نورپردازی منزل.

۳ – نورپردازی اصولی در خانه

استفاده از نورپردازی اصولی در خانه یکی از بهترین راه ها در متحول کردن دکوراسیون خانه می باشد.نور پردازی اصولی به معنای روشن کردن همه خانه نیست بلکه نورپردازی خوب و اصولی نورپردازی می باشد که با ترکیب نور و سایه فضای زیبایی در خانه ایجاد شده و تمام قسمت ها و وسایل خانه به وضوح دیده شود.

نورپردازی صحیح چه نورپردازی می باشد؟

یکی از بخش های مهم که همیشه نادیده گرفته می شود تابش نور به بخش های مهم و اصلی خانه می باشد یعنی قسمتی که اصلی ترین و بیشترین کار های خانه در آن قسمت صورت می گیرد. نور ها فقط برای زیبا کردن اتاق و خانه نیستند بلکه یکی از اصلی ترین عوامل در سلامت چشم ها  می باشن مثلا نور های سفید اگر شدت زیادی داشته باشند باعث خستگی چشم می شوند به همین خاطر تا جایی که می توانید از نورهای فلورسنت و مهتابی دوری کنید در عوض ترکیب رنگ های سفید و زرد می تواند باعث آرامش چشم شوند.استفاده از لامپ های ال ای دی به جای لامپ های رشته ای نیز می تواند یکی از راه های زیبایی دکوراسیون منزل باشد

مهمترین نکته در نورپردازی خانه این است که به اندازه استفاده از فضای های مختلف خانه اتاق ها را نورپردازی کرد به طور مثال نورپردازی اتاق خواب با نور پردازی آشپزخانه متفاوت می باشد.این نکته برای سایر بخش های خانه مانند اتاق پذیرایی و اتاق ناهار خوری و….. نیز به همین شکل می باشد.

یک تصور اشتباه وجود دارد که ما فکر میکنیم برای روشنایی اتاق باید کل اتاق را روشن کنیم در صورتی که بهترین روش نورپردازی روشی است که در آن چینش منابع نور در کنار هم به درستی صورت گیرد

نورپردازی در بخش های مختلف خانه

در هر خانه ۵ قسمت اصلی وجود دارد که برای نورپردازی خانه می توان از آن نقاط کمک گرفت

۱ – هال یا سالن

۲- فضای ناهار خوری

۳ – آشپزخانه

۴ – اتاق خواب

۵ – حمام

نورپردازی در هال یا سالن باید به گونه ای باشد که از ۴ گوشه اتاق نور بتابد در حالت نرمال نور باید از سه گوشه به بیرون تابیده و یک نور به یک شی تزئینی یا یک گیاه موجود در اتاق

نورپردازی در فضای ناهار خوری به دو بخش می تواند باشد. بخش اول آویزان کردن یک لوستر دقیقاً بالای میز ناهارخوری و بخش دوم استفاده از نور غیر مستقیم که حالت بهتری از بخش اول دارد و باعث آرامش بیشتری می شود.البته گاهی اوقات از نیز از نور های ریزی بر روی میز استفاده می شود که زیبایی خاصی به میز ناهار خوری می بخشد این منابع نوری می تواند لامپ های ال ای دی کوچک و یا حتی دو شمع باشد

نورپردازی در آشپزخانه باید به گونه ای باشد که نور بر قسمت هایی که بیشترین فعالیت در آن قسمت انجام می شود متمرکز باشد. کابینت ها , اجاق گاز و یخچال ۳ نقطه مهم برای تابش نور در آشپزخانه می باشند.

نورپردازی در اتاق خواب بهتر است که به صورت ملایم باشد و از نورردازی شدید در اتاق خواب اجتناب شود.بر همین اساس منابع نوری و قرارگیری لامپ ها نباید درست جلوی چشمان شما باشد.بهترین گزینه در دکوراسیون اتاق خواب استفاده از نور های کوچک و ملایم می باشد.

نورپردازی حمام باید به گونه ای باشد که بالای دوش یک منبع نوری وجود داشته باشد همچنین وجود آینه می تواند به تقویت نور حاکم بر حمام کمک کند.

 

به این نوشته ستاره بدید.

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *