چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن / ایده های ساده برای داشتن دکوری زیبا

ایده های ساده برای داشتن دکوری زیبا

همه ما فکر میکنیم برای داشتن خانه ای زیبا و شیک باید هزینه بسیاری را صرف کنیم و برای داشتن منزلی زیبا و دکوراسیونی جذاب باید هزینه های هنگفتی را بپردازیم و وسایل گران قیمتی را خریداری کنیم. اما این گمان و این فکر اشتباه است، گاهی میشود با کمترین هزینه دکوراسیونی زیبا و شیکی را ایجاد کرد و این کار مستلزم آگاهی و استفاده هوشمندانه از دانستنی های طراحی دکوراسیون است. در این پست ما خلاصه ای از این دانستنی ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

۱- گاهی برای تغییر، کافی است یک کار جزیی انجام داد و نیازی نیست کل دکوراسیون را به یک باره متحول کنید. یکی از این کارها می تواند این باشد که یکی از دیوارها را رنگ بزنید تا همه چیز متفاوت شود. نیازی نیست که همه دیوارهای خانه را رنگ بزنید چرا که رنگ تمام دیوارها، هم گران است و هم زمانبر؛ بنابراین یکی از دیوارهای اصلی را با رنگی متفاوت از ما بقی دیوار ها رنگ کنید و نتیجه اش، یک حرکت کوچک برای بهتر شدن دکوراسیون شماست و می توانید لذت ببرید.

۲- اگر دیوارهای منزل شما به رنگ سفید است به رنگ و حس هنری نیاز دارد، تابلوهای نقاشی با رنگ های تند و هیجان انگیز می تواند گزینه ی خوبی برای دیوار های سفید منزل شما باشد. پس شک نکنید که بهترین انتخاب است.

۳- نور پردازی به تنهایی یک بعد مهم و اساسی در دکوراسیون است، شما میتوانید با دو یا سه رنگ کردن نور منزلتان، فضای متفاوتی را به سادگی ایجاد کنید . پس تک رنگ بودن نور منزلتان را از بین ببرید .

۴- هیچ وقت فاصله مبلمان و صندلی ها تا به دیوار را نزدیک به هم قرار ندهید ، به عبارتی آنها را به دیوار نچسبانید و فاصله ای متناسب بین دیوار و مبل ایجاد کنید.

۵- هرگز فرش ها را به لبه های دیوار خانه نچسبانید و خیلی بهتر است که کل فضای سالن پذیرایی منزل را با فرش نپوشانید و یا اگر تمایل دارید که کل سطح سالن را با فرش بپوشانید حتما این نکته را که فرش، حداقل باید ۳ سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد را رعایت کنید؛ اما خیلی بهتر است که فرش را در مرکز اتاق یا سالن قرار دهید. بعنوان مثال برای اتاقی ۱۲ متری، یک فرش ۶ متری یا ۹ متری را وسط اتاق بیندازید و مبل ها را دور آن بگذارید.

۶- در فضایی که همه چیز یک رنگ و یکنواخت باشد فضای خسته کننده ای ایجاد می شود و زود حوصله ی شما سر می رود. اکثرا بر این باورند که همه چیز در منزل باید از یک تنالیته رنگی باشد و همه رنگ ها نزدیک به هم باشد تا به اصطلاح «ست» شود و وسایل خانه شان یک رنگ باشد، اما قانون دکوراسیون نقض این موضوع را بیان می کند. امروز بسیاری از منازل دکوراسیون های بسیار شیک و لذت بخشی دارند چرا که از رنگ های شاد و جذاب که تضاد رنگی دارند استفاده کرده اند، اما اصلا این درست نیست. هر اتاق باید رنگ های متفاوتی داشته باشد و البته هماهنگی مناسبی در طیف رنگی بر اساس روانشناسی رنگ ها باید داشته باشد.

۷- برای منزلتان وسیله تزیینی مثل مجسمه، شمع ، تابلو ، گلدان و… تهیه کنید . اما در هنگام خرید علاقه خود و افراد خانواده را در نظر بگیرید و با شوق انتخاب و خریدتان را انجام دهید تا از خرید و استفاده ای که از آن خواهید برد لذت کافی را ببرید و هر بار که نگاهتان به هریک از این وسایل افتاد لبخندی بر چهره شما بنشیند و صرف هزینه، جنس و یا مارک خریدی را انجام ندهید.

ایده های ساده برای داشتن دکوری زیبا
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *