چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / ایده هایی جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه و تزئین بوفه

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه و تزئین بوفه

همه  خانم ها دوست دارند بخشی را به عنوان ویترینی در خانه خود داشته باشند . برخی ها این ویترین را درقالب  کمد و بوفه  در سالن پذیراییشان  قرار می دهند و برخی ها هم در آشپزخانه . ویترین در آشپزخانه مانند مابقی  کابینت ها در محلی  روی دیوار آشپزخانه نصب میگردد. اما این که چه چیزی و چگونه در این ویترین قرار بدهید بسیار حائز اهمیت است که طبق اصول چیدمانی را انجام دهید که  خیلی چشم گیر شود و حال  که نام ویترینی  را به خود اختصاص داد جذابیت یک ویترین واقعی را دارا باشد.

برای اینکه ویترین آشپزخانه را به بهترین شکل چیدمان کنید ، ابتدا باید به مدل و شیوه چیدمان سایر وسایل منزل و آشپزخانه خود توجه کنید . اگر کابینت آشپزخانه شما به سالن  منزل شما دید دارد  باید به تزئین و چیدمان آن دقت عمل بیشتری داشته باشید و سعی کنید که با سبک منزل و چیدمان و مبلمان هماهنگی محسوسی داشته باشد.

دکوری ها ، ظرف های دکوری و مورد علاقه خود و یا  ظروف  چوبی، شمعدانی همه و همه  لوازم دکوری در یک زمینه رنگی مناسب  باشد و یا ظروف با طرح های  ایرانی مانند سرویس چای خوری  منقش به تصویر شاه عباسی  و.. مواردی هستند که می توانید از آن برای تزیین بوفه آشپزخانه خود استفاده کنید. در چیدمان  دکوری ها به این نکته  توجه داشته باشید ک نباید خیلی افراط کرد و ویترینی خود را شلوغ و مملو از دکور های متفاوت کرد. چیدمان نسبی و با تعداد محدود از  ظروف و یا دکوری ها جلوه ی  بیشتری ایجاد خواهد کرد تا ویترینی پر از  دکوری!
اینگونه  نه تنها  زیبایی ایجاد نخواهد کرد بلکه  جلوه  محیط  را نیز خواهد گرفت. به خصوص اگر فضای آشپزخانه و دکوراسیون شما کوچک باشد.

اکثر خانم های ایرانی علاقمند هستند  که ظرف های زیبا و گران قیمت خود را در ویترین منزل خود  بچینند ، اما به این نکته  توجه کمتری میکنند که  آیا  محلی مناسب در خانه خود برای به نمایش گذاشتن این ظروف گرانبها دارند یا خیر، اگر ظرف و یا دکوری گرانبهایی بخرید ولی منزل شما کوچک باشد و محلی برای چیدمان  نداشته باشید ارزش هزینه  صرف شده کاسته میشود چرا که این  دکوری و یا ظروف  زیبا را در پستو  یک  کمد و کابینت  قرار می گیرد. یکی از قوانین زیبا سازی از این وسیله ها داشتن  فضای کافی و آگاهی کافی از قوانین دکوراسیون و چیدمان است.
در اینجا سه گام اصولی چیدمان ویترین را  با هم مرور میکنیم.

گام اول
چیدمان را از ابتدا  شروع کنید و برای اینکار لازم است تمامی ظروف و دکوری ها را از ویترینی بیرون آورده و ویترینی را خالی  کنید. به ترتیب مراحل ای که به شما می‌گوییم را انجام دهید. ابتدا  ظرف های  بلند  و آن هایی  که  وزن بیشتری دارند را برگزینید و در پایین ترین طبقه در وسط ویترین قرار دهید. ظرف ها را به  سه گروه دسته بندی کنید و  در طبقه ویترین  از چپ به راست ظرفهای بلند و بعد ظرف های کوتاه  را قرار دهید. بهتر است ظرف های کوچک و شفاف را در بالاترین طبقه قرار دهید .

گام دوم
برای چیدن طرف های  کوچکتر و سبکتر در ویترین توجه به  این نکته حائزه اهمیت است که چه زمان هایی به این ظرف ها نیاز پیدا خواهید کرد. اگر این ظرف ها جزو ظرف هایی  پر کاربرد و پر استفاده هستند و مورد استفاده مهمانی ها هستند  و ممکن است که چند بار در ماه آنها را از ویترین بردارید،  پس بهتر است که بشقاب ها را از کوچک به بزرگ به شکل  عمودی بچینید و برای این کار میتوانید  از پایه های آماده موجود در بازار برای اینکار استفاده کنید و به آن تکیه دهید. یکی دیگر از روش هایی که می توانیم ظرف ها در ویترین بچینید این است که بشقاب ها را از بزرگ به کوچک به صورت افقی بچینید و بر روی آنها کاسه  یا فنجان قرار دهید.

گام سوم
بوفه و ویترین تنها محلی نیست برای چیدمان سرویس غذا خوری و ظروف مهمانی ها، بلکه علاوه بر این موارد باید چند ظرف  شیک و دکوری جذاب نیز در چیدمانتان داشته باشید ، بعنوان مثال گلدان های تکی و شیک ، مجسمه و.. در ویترینی خود قرار دهید، اینکه کدام  دکوری را قرار دهید بستگی به  سایر  ظروف و چیدمان های شما دارد و متناسب  با آنها از دو یا چند دکوری برای داشتن ویترینی  جذاب بهره بگیرید
و در انتها به ظروف و دکوری هایی که در ویترین چیده  شده است از فاصله دور تر از ویترین  با دقت و وحوصله نگاه کنید و مطمئن شوید که هر چیزی را در جایی مناسب  قرار داده اید و ویترین شد همان چیزی که  که شما میخواستید.

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه و تزئین بوفه
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *