دوشنبه ,۲۸ بهمن ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / اصول چیدمان عروسک در اتاق کودک

اصول چیدمان عروسک در اتاق کودک

اتاق کودکان بخشی از خانه می باشد که هر چقدر آن را تمیز کنید باز هم نیاز به مرتب کردن دارد و این مسئله تبدیل به یکی از دردسر های همیشگی مادران شده است زیرا کودکان به دلیل جنب و جوش زیاد و بازی کردن در اتاق همیشه همه چیز را به هم می ریزند.

یکی از وسایلی که کودک با آن سر و کار دارد و همیشه باعث به هم ریخته شدن اتاق می شود عروسک های او می باشد.یکی از عروسک هایی که همیشه برای چیدمان آن ها فضا کم می آید عروسک های پشمی و پولیشی است که کودکان به دلیل نرم و راحت بودن علاقه بسیاری به این نوع عروسک ها دارند و موقع خوابیدن دوست دارند آن ها را در آغوش بگیرند.ما در این مقاله قصد داریم روش هایی را به شما معرفی کنیم تا با هزینه کم بتوانید عروسک های فرزندان خود را طوری چیدمان کنید که هم اتاق تمیز بماند هم زیبایی اتاق را دوچندان کنید.

۱ – استفاده از آویز های گیاهان و گل ها

اگر آویز های گل و گیاهانی دارید که از آن ها استفاده نمی کنید می توانید با آن ها اتاق کودک خود را تزئین کرده و عروسک ها را در آن قرار دهید.این نوع تزئین به دلیل این که محفظه عروسک ها از سقف آویزان می باشد باعث می شود که اتاق تمیز تر شده و هم چنین به کمک این روش به زیبایی اتاق کمک می کنید.یک مدل دیگر از آویز های گل و گیاه وجود دارد که دیواری هستند و به دیوار متصل می شوند که این ایده نیز یک روش مناسب برای مرتب کردن عروسک ها در اتاق می باشد.

۲ – استفاده از تور و طبقه بندی عروسک ها

این روش به این صورت است که شما یک توری یا پارچه را تزئین کرده و به دو سر دیوار متصل می کنید و عروسک ها را روی آن قرار می دهید.این ایده آسان و کاربردی باعث خواهد شد که عروسک ها همیشه در دسترس کودک بوده و همچنین از نامرتب شدن اتاق نیز جلوگیری میکند.یک راه دیگر نیز استفاده از شلف های چوبی طبقه بندی شده برای نگهداری عروسک ها می باشد.

۳ – استفاده از تاب برای عروسک ها

یکی از وسایل کاربردی که می توان عروسک ها را روی آن قرار داد تاب های آویزی می باشد که وجود آن در اتاق کودک باعث زیبا تر شدن اتاق شده و کودک نیز می تواند از آن به عنوان وسیله بازی استفاده کند.

۴- استفاده از کاردستی

شما می توانید از طریق یک جعبه خالی و لوله های مقوایی یک کاردستی برای نگه داری عروسک های فرزند دلبندتان درست کنید.با کمی خلاقیت و استفاده از ایده های مختلف اتاق کودک خود را با این کاردستی ها زیباتر کنید.

۵ – قفسه بندی گوشه های اتاق

یکی از نکاتی که در اتاق کودک باید به آن توجه کرد استفاده بهینه از فضا های اتاق می باشد.یکی از روش های موثر برای نگهداری عروسک های کودک شما قفسه بندی کردن گوشه های اتاق می باشد دقیقا همان فضاهای پرتی که استفاده زیادی از آن ها نمی شود.از این طریق علاوه بر استفاده از همه فضای اتاق به زیبایی آن نیز کمک میکنید.

اصول چیدمان عروسک در اتاق کودک
۴ (۸۰%) ۲ votes

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *