پنج شنبه ,۲۳ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / اصول طراحی اتاق خواب جذاب و مدرن “قسمت اول”

اصول طراحی اتاق خواب جذاب و مدرن “قسمت اول”

وقتی اسم از اتاق خواب به میان می آید ، در ذهن ما محلی برای خواب و استراحت نقش می بندد اما در حقیقت اینگونه نیست اتاق  خواب تنها محلی برای استراحت  و خوابیدن تلقی نمی شود. اتاق  خواب مکانی  کاملاً شخصی است که همه ی کارهای شخصی خود را در آن انجام می دهید ، اتاقی با کاربردهای مختلف که بسته به سن و جنسیت آدم ها و روحیاتشان طراحی دکوراسیون متفاوت خواهد داشت.

اتاق خواب محلی ست که همه ما بیشترین وقت خود را در آن سپری میکنیم و طبیعتاً آخرین جایی است که چشمان خود را در آن می بندیم و اولین جای ست که چشمان خود را درآن باز می کنیم.

برای طراحی یک اتاق خواب گزینه های زیادی وجود دارد که باید به آن توجه نمود. اول از هرچیز باید مشخص کرد اتاقی که قصد دکور کردن آن را دارید
۱. برای  چه کسی می باشد؟
۲. چه جنسیتی دارد؟
۳.در چه محدوده ی سنی است؟

همه این آیتم ها نقش مهمی در اجرای طراحی دکوراسیون اتاق دارد.

*رنگ آمیزی*
قطعا  اولین قدم در طراحی یک اتاق خواب دلچسب و زیبا رنگ آن اتاق است. برای انتخاب رنگ می بایست از روانشناسی رنگ ها  کمک بگیرید که با توجه به شخصیت فرد رنگ را باید انتخاب کنید.

برای مثال:  اگر شخصی زود رنج و عصبانی هستید از انتخاب رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی، زرد و زرد پر رنگ بپرهیزید چرا که رنگ های گرم تاثیر بسزایی در بروز احساسات و تنش های شخصی شما خواهد داشت، یا اگر شخصی خونسرد و بی انرژی هستید از رنگ های سرد مانند  آبی، فیروزه ای، ارغوانی استفاده نکنید.
سن افراد نیز در انتخاب  رنگ بی تاثیر  نخواهد بود اگر اتاقی که در دست اجرای طراحی است برای شخصی نوجوان می باشد آن شخص در سنی قرار دارد که در اوج بروز هیجانات وتنش ها و شکل  گرفتن  شخصیت نهایی فرد می باشد ، سعی نمایید رنگی را انتخاب نکنید  که محرکی بر احساسات وی باشد و به این نکته نیز توجه ویژه فرمایید که به هیچ وجه رنگ های گرم را برای نوجوان خود انتخاب نکنید.

بحث روانشناسی رنگ ها بسیار گسترده است.لذا از مبحث انتخاب رنگ اصولی به راحتی از بحث رنگ عبور نکنید چرا که پایه ی کار شما محسوب می شود.
این پست ادامه دارد…

اصول طراحی اتاق خواب جذاب و مدرن “قسمت اول”
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *