دوشنبه ,۲۸ بهمن ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی اتاق خواب / اصول طراحی اتاق خواب جذاب و مدرن “قسمت دوم”

اصول طراحی اتاق خواب جذاب و مدرن “قسمت دوم”

چـیـدمـان

در هر اتاق خواب ممکن است وسایل و عناصر متحرکی مانند تخت ، پاتختی ، میز آرایش و همچنین تعدادی وسایل ثابت نیز مانند کمد دیواری و یا پنجره نیز وجود داشته باشد.

از شلوغ کردن فضای اتاق به شدت بپرهیزید . گمان نکنید با پر کردن فضا از وسایل مختلف جلوه ای ویژه ای به اتاقتان خواهید داد و فضا را چشمگیر تر خواهید کرد ، خیر! بلکه با خلوت بودن فضا و قرار ندادن وسایلی که  ضرروی  نیست  فضا  را  زیباتر خواهید کرد.

نقطه کانونی هر اتاق تخت خواب آن اتاق تلقی می شود که وسایل دیگر اطراف آن کرد هم می آیند . پس در اولین قدم لازم است مکانی مناسب برای تخت خواب خود انتخاب کنید . تخت خواب را باید در مکانی قرار داد که از بیرون درب ورودی اتاق قابل مشاهده نباشد . توصیه می شود تخت خواب را به دو دیوار همجوار درب ورودی نچسبانید.

همچنین دقت داشته باشید بالای سر تخت خواب که به عبارت دیگر پشت تخت خواب می باشد پشت به پنجره یا در نباشد که احساس آرامش بیشتری به شما دست دهد. سعی کنید تخت خواب را در جایی قرار دهید که دسترسی به تمام وسایل و ملزومات راحت باشد و همه چیز در دید شما باشد از درب ورودی گرفته تا پنجره ، کمد دیواری ، پاتختی و…

حتما آینه و میز آرایشی را روبروی تخت خواب خود قرار دهید بصورتی که از خارج درب ورودی قابل رؤیت باشد. شما می توانید اگر از فضای بزرکی برخوردار نیستید میز آرایش خود را در کنار تخت خود نیز قرار دهید.

اگر اتاق شما دارای متراژ پایینی است ، می توانید از تخت خواب های دو وجهی استفاده کنید . در این نوع از تخت خواب ها در طبقه بالا تخت خئاب شما قرار دارد و در طبقه زیرین میز تحریر و میز کار شما قرار می گیرد. با این روش اتاق خواب خود را بزرگتر خواهید کرد و میتوانید از فضای بیشتری بهره ببرید.

اگر تمایل به گذشتن میز مطالعه دارید یک  میز و صندلی جمع و جور  و ظریف با رنگی متناسب با هارمونی رنگ های به کار رفته در اتاق انتخاب نمایید و بالای سر میز روی دیوار عکساهایی  که شما آن ها را دوست دارید و نظاره کردن آنها به شما انرژی می دهد قرار بدهید . اگر اتاقتان نیز پنجره ای دارد بهتر است یک پرده کوتاه و حریر  بر روی آن نصب کنید.

اصول طراحی اتاق خواب جذاب و مدرن “قسمت دوم”
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *