چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / استفاده از پله های شیشه ای ، ترفندی مدرن و کاربردی

استفاده از پله های شیشه ای ، ترفندی مدرن و کاربردی

راه پله در خانه های دوبلکس یا فروشگاه  چند طبقه   اهمیت بسیاری دارد. راه پله تاثیر زیادی روی  جذابیت نمای خارجی و معماری داخلی ساختمان دارد از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب طرح و رنگ راه پله حساسیت لازم را به خرج دهید. راه پله های از جنس چوب یا  فلز و فرفوژه  قدیمی شده است  کمتر کسی به سراغ این سبک  از طراحی راه پله میرود  و اکثریت راه پله با ساخت  سنگ های زینتی  را  گزینش میکنند اما سبک جدیدی از راه پله های  شیشه ای هم  وجود دارد که  میتوان برای متفاوت بودن از آن بهره برد.


 همانطور که گفته شد برای راه پله از متریال های مختلفی میتواند بهره برد و نوع انتخاب شما به  بودجه اختصاصی و  سلیقه شخصی  شما  بستگی دارد. و با توجه به  انتخاب متریال کاربردی برای ساخت راه پله داخلی و یا  خارجی ساختمان میتوانید به سراغ نوع پیاده سازی وطرح اختصاصی خود بروید.اینکه میحواید پله ها را یکسره   و بدون پاگرد ایجاد کنید یا اینکه نه هرچند پله یک پاگرد  قرار دهید  یا اینکه  پله ها بصورت مارپیچی و پیچ دار ایجاد کنید  همه و همه بستگی به خواست شما دارد. و البته طول   پله   اگر  طول پله  زیاد باشد نمیتواند پاگرد را حذف کرد و  اگر تعداد پله ها  زیاد باشد  نمیتواند  پیچیشی را انتخاب کرد .

اگر قصدتان پیاده سازی  پله  شیشه ای است باید  شیشه ای با مقاومت بسیار بالا چند لایه  رو ی هم  استفاده کنید.  تا  تحمل هر  وزن و فشاری را داشته باشد  .این لایه های شیشه روی هم پرس میشوند تا از انسجام خوبی برخوردار باشند.و رنگ شیشه  بستگی  به  انتخاب و سلیقه شما دارد. حُسنی که پله های شیشه ای  شفاف دارند فضای راه پله را  بزرگتر و پر نور تر جلوه میدهند. جداره  راه پله  و  نرده ها را معمولا از فلز و استیل استفاده  میکنند.

برای این نوع پله ها از جداره های شیشه ای و استیل استفاده می شود و این جداره ها به وسیله  پیچ روی سطح دیوار به صورت مخفی نصب می شوند برای همین است  که پله های شیشه ای به صورت معلق در هوا به نظر می رسند. و این جذابیت کار را دو چندان میکند.

 نرده های راه پله تاثیر بسزای  روی جذابیت بصری و  طراحی پله ها از جنس شیشه دارد.و برای این مدل پله ها اغلب از نرده های استیل یا نرده های استیل شیشه ای استفاده می شود.
این سبک پله ها فضای کمی را اشغال می کنند و نور را به خوبی  عبور و انعکاس  می دهند به همین دلیل از این طرح پله ها در ساختمان های کوچک استفاده میشود  تا فضا بزرگتر  جلوه دهد.

استفاده از پله های شیشه ای ، ترفندی مدرن و کاربردی
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

درباره زهرا پناهی

زهرا پناهی
زادۂ هفدهمین روز از آخرین فصل بهار / کارشناس بازاریابی کسب و کارهای نوین / کارشناس وبلاگ نویسی در زمینه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *