چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی / طراحی داخلی / از طراحی دکوراسیون تا بازدهی بیشتر در کسب و کار

از طراحی دکوراسیون تا بازدهی بیشتر در کسب و کار

معمولا نیمی از زندگی ما و شاید بهتر است بگوییم دو سوم زندگی ما که بیشترین ساعات روز می باشد را زیر بناهای متعددی می گذرد از جمله اداره و دفتر کار می گذارنیم. جوری شده که از خانه به خانه میرویم. در این مطلب ما به دنبال یک طراحی دکوراسیون اصولی برای دفتر کار شما هستیم و سعی داریم با نکاتی کلیدی شما را برای داشتن محیطی پویا در دفتر کارتان همراهی کنیم.

دفاتر کار باید به گونه ای طراحی شوند که در وهله اول برای کارمندانتان رضایت بخش باشد و در وهله دوم حس رضایت را در چشمان ارباب رجوع هایتان ببینید و با این نوع از سبک طراحی دفترتان آن ها را مجذوب خود کنید و باعث شوید که آن ها بارها و بارها به دفتر شما مراجعه کنند و همانطور که می بیند در بازدهی کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار می باشد.

مدیریت فضای کار را اصولی پیش ببرید

در اولین قدم شما باید متراژ فضای کاری خود و دفترتان را داشته باشید و با داشتن اطلاعاتی از قبیل بخش بندی های دفتر (مانند بخش اداری ، بخش پشتیبانی و …) و تعداد کارمندانتان بتوانید تقسیم بندی درستی در فضای خود انجام دهید . از آنجایی که حفظ حریم شخصی برای هرکسی الزامی است شما نیز برای داشتن حس آرامش و امنیت در بین کارمندانتان باید به این نکته مهم توجه داشته باشید . پیشنهاد ما برای شما در این قسمت استفاده از پارتیشن های اداری است که در انواع و اقسام آن تنوع بسیار است و می توانید به راحتی انتخاب کنید.

به روشنایی محیط کارتان اهمیت دهید

همانطور که در مطالب پیشین از اهمیت نورپردازی سخن به میان آمده بود ، جا دارد بار دیگر ذکر این نکته را مهم بدانیم و آن این است که روشنایی کافی برای فضای دفر کار شما بسیار حادز اهمیت است. اگر دفتر شما نور کافی را نداشته باشد موجب القای حس خستگی به کارمندانتان می شود . توصیه ما به شما این است از نورپردازی مخفی در سقف و دیوارها استفاده کنید . این کار به زیبایی فضای کار شما می افزاید.

از انتخاب تم رنگی مناسب غافل نشوید

همانطور که بهتر می دانید انتخاب نوع رنگ برای فضای کاری شما بعد از مسئله روشنایی دومین نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. روانشناسی رنگ می گوید هر رنگی که استفاده می کنید تاثیرات مختلفی روی رفتار و اخلاق شما جای خواهد گذاشت. پس در انتخاب رنگ باید هوشمندانه عمل کنید. اگر فضای دفتر شما از متراژ پایینی برخوردار است از رنگهای روشن مانند کرم ، سفید ، سبز لیمویی ، آبی روشن و … استفاده کنید و درمقابل اگر فضای کاری شما بزرگ است می توانید از رنگهای تیزه نیز بهره ببرید. اما رنگ روشن برای دفتر کار بیشتر توصیه می شود.

مبلمان اداری مناسب را برگزینید

همانطور که در بالا اشاره شد افراد بیشترین ساعت روزانه خود را در دفتر و محیط کار می گذرانند. منظور از مبلمان اداری صندلی قفسه میز وکمدها است که باید با در نظر گرفتن متراژ هر بخش متناسب با آن فضا انتخاب شود تا موجب رضایت کارمندانتان واقع شود در نتیجه بازدهی کار شما نیز بالاتر می رود. از میز و صندلی های استاندارد استفاده کنید و فراموش نکنید استفاده از قفسه بندی ها موجب دسترسی راحت تر به مدارک و اسناد شما می شود.

به محیط کاری خود جان تازه ببخشید

اگر به دنبال حس طراوت و شادابی در بین کارمندانتان هستید پس باید به شما بگوییم از قراردادن گل و گیاه آپارتمانی در فضای کاری خود غافل نشوید چرا که شدیداً توصیه می شود. با این کار علاوه بر ایجاد حس طراوت و شادبی در بین کارمندانتان به زیبایی فضای دفتر کاری خود نیز کمک شایانی خواهید کرد.

از طراحی دکوراسیون تا بازدهی بیشتر در کسب و کار
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

درباره مجید خزروان

مجید خزروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *